SolidWorks 2009 brugermøde i Middelfart
Kom til Edge-Team´s brugermøde og se nyhederne i SolidWorks 2009. I den nye version er der fokuseret på hastighed. Samtidig er der fokuseret på brugerønsker, så der er rigtig meget at glæde sig til.
I løbet af den næste måned lanceres både SolidWorks 2009 og Edgecam 2009. Begge versioner byder på mange nye funktioner.
Det er derfor tid til, at vi mødes igen den 9. & 10. oktober og denne gang i Middelfart, hvor Byggecentrum huser vores arrangement.
Er i ikke kunder hos Edge-Team, men går og overvejer at investere i SolidWorks eller EdgeCam, så er i selvfølgelig velkomne til vores arrangement.
Som noget nyt afholdes brugermødet over 2 dage,
1. Dag (Nyheder i 2009 versioner, diverse hands-kurser)
2. Dag (Diverse kurser og kunde specifikke problemer/løsninger)
Dag 1. Er gratis for alle.
Dag 2. koster kr. 1.200,- ex. moms og indeholder overnatning + aften buffet og speciel aften
arrangement (Overraskelse - det bliver sjovt).
Brugermødet deles op i tre grupper:
- EdgeCAM Fræsning
- EdgeCAM Drejning
- SolidWorks
Enkelte sessioner køres sammen men ellers kommer det hovedsageligt til at foregå i den respektive gruppe, som man er tilmeldt.
Skynd og tilmeld dig - Vi har kun fået 50 værelser hos byggecentrum, hvor resten kan overnatte på nabo hotellet.
Tilmeld dig på www.edge-team.com
Har du spørgsmål vedr. arrangementet, kan du kontakte os på tlf. 70200392