23948sdkhjf

To dage i Odense med fuld fokus på procesteknik

Procesoptimering, instrumentering og automatisering samt sikkerhed og miljø er overskrifterne til "Proces Dage 14".
For tredje gang afholder Insatech arrangementet Proces Dage, hvor deltagerne kan forvente at få den nyeste viden om optimering af målinger og processer i industrien.

I løbet af de to dage vil der være 40 seminarer om procesoptimering og instrumentering og så vil Insatechs hovedleverandører også præsentere nye produkter.

I følge Insatech vil der blive rig mulighed for at få en snak direkte med hovedleverandørerne og ikke mindst med andre, der arbejder med instrumentering til daglig.

Du kan læse hele artiklen - og læse meget mere om Proces Dage 14 - i den seneste trykte udgave af Jern og Maskinindustrien. Er du ikke allerede abonnent på den trykte avis, kan du købe et abonnement ved at klikke her:

http://www.jernindustri.dk/nyhedsbrev/Ab... - vælg abonnement og udfyld derefter felterne i bunden af siden.
Kommenter artiklen
Job i fokus
Gå til joboversigten
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.073